Randki Online

Zasady bezpiecznych randek w sieci

Ilość portali randkowych w sieci jest coraz większa i wcale nie trzeba do tej ilości dołączać serwisów niszowych czy marginalnych, żeby zdać sobie sprawę z klęski urodzaju. Taka popularność serwisów randkowych zachęca nas do rzucenia się w ich otchłań i poznawania nowych, ciekawych osób.

Warto jednak do sprawy podejść z odrobinę chłodniejszą głową i zacząć chociażby od tego, czego konkretnie od portalu oczekujemy. Portale randkowe mają różną ofertę, co należy rozumieć jako różną politykę prywatności, inny regulamin i ogólnie różne sposoby interakcji osób z nich korzystających.

Można szukać przyjaźni, miłości lub przygody. Niezależnie od naszych preferencji, trzeba to jednak robić bezpiecznie i właśnie dlatego powstał nasz krótki i bynajmniej nie wyczerpujący spis zasad bezpiecznego randkowania w sieci.

Bezpieczeństwo na portalu randkowym

Zasady postępowania są stosunkowo proste:
  1. Pośpiech to zły doradcaportale randkowe nie bez powodu na początku oferują nam pełną anonimowość oraz możliwość zablokowania drugiej osoby skutkującą tym, że przestaje ona dla nas istnieć. Na początku naprawdę nie należy dzielić się swoimi danymi osobowymi, ponieważ zupełnie przypadkowe osoby w sieci mogą je wykorzystać do nieokreślonych celów i nawet jeśli nie będzie to niebezpieczne dla nas, może być nieprzyjemne.
  2. Zachowaj czujność – w życiu spotyka się różnych ludzi i trudno oczekiwać, by ci eufemistycznie określani „różni ludzie” trzymali się z daleka od Internetu. Takie osoby zawsze potrafią się wkraść w nasze łaski i zwykle wyglądają za dobrze, by uwierzyć, że są prawdziwe. I tak często bywa. Lepiej jest zerwać taką znajomość i skupić się na zwykłych ludziach z ich wadami i zaletami, bo książę z bajki jest częściej oszustem matrymonialnym.
  3. Wygląd to nie wszystko, ale mimo wszystko… – nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, ale jeśli ktoś nie chce nam przesłać swojego zdjęcia lub ustalimy w Google, że nie jest to jego zdjęcie, powinien nam się włączyć czerwony alarm. Taka osoba coś kombinuje.
  4. Nie dajmy się kontrolować – w sieci pojawia się wiele osób, które mają problemy z zaborczością i kontrolowaniem partnera. Jeśli wyczujemy takie skłonności u partnera lub partnerki, lepiej zrejterować.
  5. Miejsca publiczne na start – pierwszego spotkania w „realu” nie należy przesadnie odkładać, ale trzeba się koniecznie spotkać w miejscu bezpiecznym, czyli w miejscu publicznym.