Lifestyle

Ideologia singli

Całkiem niedawno w całym kraju dudniło od „ideologii singli”, jak pewien znany singiel określił fakt, że wiele osób żyje bez trwałych związków. O co właściwie chodziło z tą całą ideologią singli? Trudno powiedzieć, ponieważ słysząc to określenie, psychologowie i socjologowie zaczęli łapać się za głowy.

Czym właściwie jest ideologia?

Ideologia to, mówiąc najogólniej i w sposób, który pozwala nam na realne wykorzystanie tego określenia w praktyce, to zbiór przekonań o cechach światopoglądu, który służy do rozumienia i przekształcania świata. Innymi słowy, poprzez ideologię tłumaczymy zastaną rzeczywistość i za pomocą ideologii zmieniamy ją w sposób, który ideologicznie uznajemy za korzystny. Czy single są singlami z powodu wyznawanej przez siebie ideologii? Czy single chcą swoją ideologię propagować?

Kim są single?

Zacznijmy od tego, że single są grupą ludzi, którzy wspólną mają tylko jedną cechę: nie są w związku. Paradoksalnie, ideologicznym singlem jest tutaj jedynie autor słów o „ideologii singli”, ponieważ miłość i dzieci to w jego organizacji największa zbrodnia, jaką można popełnić. Każdy, kto wstępuje do tej organizacji, musi się wyrzec rodziny i związków całkowicie. Nie dotyczy to jednak w żaden sposób reszty singli.

Każdy, kto wybierał się kiedykolwiek na randki online, doskonale wie, że single mają bardzo różne życiorysy. Czasami to ludzie niedojrzali kochający wolność, kiedy indziej zapracowani, jeszcze inni byli krzywdzeni, inni mieli bardzo złe doświadczenia, inni to wdowy i wdowcy. Wymieniać można bez końca, a portale randkowe przyjmują te osoby najczęściej właśnie dlatego, że nie chcą być one już więcej singlami.

Ideologiczna szarża

Czy ideologia singli jest w natarciu i chce przekształcić Ziemię w planetę singli? W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie, ponieważ tylko niewielka część singli nie chce żadnego związku, a większość z tych osób najczęściej doszła do takiego wniosku z troski o innych lub poprzez zwątpienie.

Jedyną grupą osób, która status singla posiada z przyczyn ideologicznych i swoją ideologię agresywnie propaguje, zaczynając już od małych dzieci, jest właśnie nieszczęsny autor słów o ideologii singli, która mu się uroiła lub którą zmyślił celowo z pobudek ideologicznych.

Cała reszta normalnych singli często zagląda na portal randkowy i wysyła zaproszenia do innych osób, bo interesuje ich randka internetowa, z której potencjalnie może narodzić się nowa i interesująca znajomość.