Randki Online

Twój profil musi być ciekawy

Chcielibyśmy, by wygląd zewnętrzny i nasz wizerunek,  przysłowiowa okładka książki, nie pełnił zbyt wielkiej roli w naszym życiu. W końcu zawsze najbardziej liczy się wnętrze. Niestety, nawet w profilach na portalach internetowych trzeba zadbać o to, by mieć atrakcyjny wizerunek, bo inaczej będziemy omijani i niezauważani przez resztę społeczeństwa. Jak to zrobić? Oczywiście poprzez zbudowanie ciekawego profilu na portalu randkowym. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić w praktyce.

Wymyśl ciekawy nick

Na portalu randkowym trzeba być anonimowym, czyli nie można od razu startować z imieniem i nazwiskiem. Jest to okazja do wymyślenia dla siebie jakiegoś ciekawego pseudonimu, który będzie przyciągał uwagę innych użytkowników. Jeśli nie mamy nic poza Krzysztofem007, jakoś przeżyjemy, ale jeśli będziemy w stanie zaproponować coś, co pozytywnie wyróżni się w tłumie, bardzo na tym zyskamy. Podkreślmy tylko, że trzeba wyróżniać się pozytywnie.

Unikaj rutyny

Wiele profili randkowych różni się od siebie pojedynczymi przecinkami, a wpisy w nich sprawiają wrażenie skopiowanych z jakiegoś generatora. Pamiętajmy, że osoba przeglądająca profile nie zna nas, nic o nas nie wie i jesteśmy tylko kilkoma linijkami na ekranie tak długo, aż nie zdecyduje się z nami porozmawiać. By taka rozmowa była bardziej prawdopodobna, trzeba zaoferować coś więcej. Koniecznie z humorem.

Kto, ale nie co

Wypełniając swój profil, warto skupić się na sobie, bo inna droga to tak naprawdę tylko skupianie się na naszym stosunku do różnych zagadnień życiowych. A to jest pułapka, ponieważ pisząc, że coś się lubi, z miejsca dzielimy świat na dwie połowy: tych, którzy coś lubią i tych, którzy czegoś nie lubią. Jeśli przy każdym „lubię to” odpadnie nam połowa ludzi, nasze pole manewru się wyraźnie skurczy.

Bez lania wody

Nikt nie lubi czytać długich wywodów w Internecie nie dlatego, że jest leniwy czy ma dysleksję, ale dlatego, że nie chce inwestować za dużo czasu na jednym profilu. Dlatego krótkie i zwięzłe treści na profilu randkowym są zdecydowanie bardziej wartościowe od tych długich i wylewnych.

Kupujemy oczami

Pamiętajmy, że wszyscy ludzie, a zwłaszcza męska połowa populacji, to drapieżniki opierające swoje strategie polowania na wzroku – wypatrzeniu ofiary. Wszyscy jesteśmy wzrokowcami. Dlatego nasz profil musi dobrze wyglądać, a kluczową kwestią zawsze będzie tutaj nasze zdjęcie. Warto pamiętać, że programy do korekcji zdjęć dają czasami naprawdę niezłe efekty, ale bardzo rzadko są one subtelne i dyskretne.