Randki Online

Bezpieczna pierwsza randka

Jedną z największych zalet, jakie ma nam do zaoferowania portal randkowy, jest niemal idealne bezpieczeństwo zawierania znajomości na jego łamach. Jesteśmy w pełni anonimowi, odgrodzeni wirtualną barierą i w każdej chwili możemy się odciąć od niewygodnej w jakikolwiek sposób osoby.

Niestety portal randkowy to nie wszystko, co jest nam potrzebne do szczęścia. Z portalu randkowego korzystamy w celu znalezienia miłości i wypadałoby się z taką miłością spotkać twarzą w twarz. W takim momencie niestety tracimy wszystkie mechanizmy bezpieczeństwa oferowane przez portal randkowy. Co teraz?

Nie jest wcale tak źle

Na początku trzeba sobie uświadomić, że nie jest przecież wcale tak źle. Randka online jest charakterystyczna i bardzo bezpieczna, ale nasza pierwsza randka w realu nie będzie się różniła niczym od randki, na którą inne osoby wybierają się od zawsze z przyjaciółmi sowich przyjaciół czy z kimś przelotnie poznanym w pracy.

Wszystkie zasady bezpiecznego postępowania, które zaraz się tutaj pojawią, można z powodzeniem stosować we wszystkich sytuacjach, kiedy spotykamy kogoś spoza kręgu naszych bliższych znajomych.

Podstawy bezpieczeństwa

Zasady bezpieczeństwa w czasie randek można mnożyć w nieskończoność, ale naprawdę istotnych jest kilka:

  • Spotkaj się w miejscu publicznym – pierwsze spotkanie w domu, jej lub jego, to bardzo zły pomysł i co do zasady znacznie lepiej jest spotykać się tam, gdzie jest dużo ludzi. Jest to istotne także z tego powodu, że lepiej nie dawać swojego adresu dopiero co poznanej osobie;
  • Nie przekazuj zbędnych i wrażliwych danych – adres zamieszkania, imiona rodziców, adres miejsca pracy i wiele innych kwestii, nawet numer telefonu czy namiary na portalach społecznościowych, to wszystko rzeczy, które nie są potrzebne przed spotkaniem w cztery oczy, a mogą potencjalnie spowodować, że po nieudanym spotkaniu ktoś będzie się na nas mścił lub zwyczajnie się naprzykrzał;
  • Miej plan awaryjny – czasami spotkania nie idą dobrze i trzeba się z nich szybko ulotnić. Dlatego na miejsce warto dotrzeć własnym samochodem lub mieć kogoś, kto się po nas zjawi w kilka minut. Na pewno nie można zdawać się na łaskę partnera czy partnerki. Elementem tej zasady jest też poinformowanie innych osób, gdzie będziemy w danym czasie.
  • Skorzystaj z tymczasowego numeru telefonu – to zasada bardzo radykalna i trochę kłopotliwa, ale daje duży poziom bezpieczeństwa.