Lifestyle

Masz konto w portalu randkowym? Nie traktuj go jak sklep z zabawkami

Kiedy rejestrujemy się w portalu randkowym, zwykle jeszcze nie do końca wiemy czego poszukujemy, czy chcemy poznać wielką miłość czy tylko świetnie się zabawić. Dopóki portal randkowy jest dla nas czymś nowym i nieodkrytym, traktujemy go jak jeden wielki eksperyment życiowy.

Mimo to, kiedy już mamy profil randkowy, warto podejść do sprawy z właściwą powagą. Wypełnienie profilu nie powinni nam zająć więcej niż kilkanaście minut, tutaj zawsze jest miejsce na aktualne zdjęcie oraz kilka słów o sobie. Im lepiej opiszemy swoją osobę, tym większe szanse zyskujemy na naprawdę interesującą znajomość.

Nie traktujmy portalu randkowego jak sklep z zabawkami. Co to właściwie oznacza? Po drugiej stronie komputera też siedzi człowiek z uczuciami i emocjami, który oczekuje konkretnych relacji damsko-męskich, a jeżeli otrzymamy od niego wiadomość, powinniśmy podejść do tematyki z wyczuciem. Także w sytuacji kiedy to my zaczynamy konwersację, nie bądźmy zbyt nachalni bądź lekceważący. Skoro założyliśmy konto w portalu randkowym, potraktujmy randki online jak najbardziej serio, prawie tak samo jak gdybyśmy umawiali się na randkę w świecie rzeczywistym.

Jeżeli napiszemy taką samą wiadomość do kilkuset osób, nie będzie to poważne podejście. Potraktujemy raczej portal randkowy jak sklep z zabawkami, gdzie można za pomocą jednego kliknięcia wybrać sobie ciekawy drobiazg i sprawdzić czy chcemy go kupić.

Wyślij wiadomość i zacznij od randki online

Spodobał Ci się konkretny profil randkowy? To coś przykuło Twoją uwagę, a opis urzekł Cię i zauroczył? Wyślij wiadomość i umów się na randkę internetową, poznajcie się bliżej, sprawdźcie czy macie podobne zainteresowania. A kiedy już dowiecie się o sobie wystarczająco dużo, zaproponuj spotkanie w realu.

Ile osób w portalu randkowym, tyle zdań i charakterów. Jedni twierdzą, że najlepiej już w pierwszej wiadomości zaproponować realne spotkanie, inni potrzebują więcej czasu na poznanie się i tzw. „wybadanie gruntu”. Nie ma jednej recepty na udaną znajomość internetową i przeniesienie jest do świata realnego. Jeżeli jednak coś zaiskrzy na randce online, na pewno będziecie chcieli kontynuować znajomość internetową, aby z czasem przenieść ją na grunt rzeczywisty.