Randki Online

Portale randkowe – wybierz właściwy dla siebie

Z pozoru każdy może założyć konto na dowolnym portalu randkowym. Wystarczy mieć adres e mail i można ruszać na podbój internetu. Niektóre portale oczywiście wymagają wykupienia konkretnego abonamentu, by móc z nich wygodnie korzystać, ale najczęściej przynajmniej podstawowe usługi są darmowe.

Wstrzymajmy się jednak z wyborem portalu dla siebie. Okazuje się bowiem, że rozwój tego rynku doprowadził do bardzo poważnego zróżnicowania się serwisów randkowych. O co w tym wszystkim chodzi? Sprawdźmy.

Portale ogólne

Określanie portali randkowych mianem specjalistycznych to delikatna przesada, ale dość dobrze oddaje to, w jaki sposób działają niektóre serwisy. Zacznijmy jednak od portali ogólnych.

Portale ogólne to nic innego jak portale randkowe, które zapraszają wszystkie chętne osoby i oferują im możliwość założenia darmowego konta. Jest to dobre miejsce na początek oraz dla osób, które na portal randkowy wchodzą głównie w celu dobrego spędzenia czasu – bez żadnych oczekiwań czy nakreślonych celów.

Podstawową cechą takich portali jest zazwyczaj masowość, ponieważ gromadzi się na nich bardzo dużo przypadkowych osób. Tak jak w realu, nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi, co jest bardzo przyjemne i ekscytujące. Sporej grupie osób wchodzących na portale randkowe nie o to jednak chodzi.

Portale profilowane

Dla części społeczeństwa, sensem istnienia portali randkowych jest znalezienie miłości na resztę życia. Z kolei dla innych portal randkowy jest po to, by znaleźć przygodę na wieczór, a jeszcze inni chcą jedynie pogadać z sympatyczną osobą.

Niektóre osoby wychodzą z założenia, że chętnie kogoś poznają, nawet na całe życie, ale wiedzą że aby taka znajomość miała jakiekolwiek szanse, partner lub partnerka powinni być przykładowo osobami głęboko wierzącymi, osobami w określonym wieku albo mieszkającymi na wsi.

Kobiety i mężczyźni, którzy posiadają dzieci z poprzednich związków zdają sobie sprawę, że coś takiego dla wielu osób jest nie do zaakceptowania. Dlatego samotni rodzice dochodzą do wniosku, że warto wybrać portal randkowy, gdzie większość społeczności w pełni akceptuje ten fakt. Trochę inne oczekiwania mają osoby w młodym wieku, a inne osoby po czterdziestym czy po pięćdziesiątym roku życia.

Świadomi powyższych uwarunkowań twórcy portali randkowych postanowili wyjść z inicjatywą na zapotrzebowanie ludzi i stworzyli odpowiednie miejsca. Powyższa lista to tylko wybrane przykłady profilowania portali randkowych. Dlatego jeśli ktoś zalicza się do takiej specyficznej grupy, może pomyśleć o znalezieniu miejsca specjalnie dla siebie.