Randki Online

Dlaczego korzystamy z portali randkowych?

Każdy oczywiście ma swoje powody, co nie znaczy, że nie można tutaj zauważyć pewnych ogólniejszych trendów. Ilość osób korzystających na co dzień z portali randkowych nieustannie rośnie, przez co na pewno można spotkać ludzi kierujących się bardzo podobnymi motywami. Nie bez znaczenia jest oczywiście także to, że portale randkowe to portale internetowe, więc korzystanie z nich jest proste i wygodne. Jest to główny fundament pierwszego powodu korzystania z tego typu serwisów.

Jesteśmy ich ciekawi

Co to właściwie jest ten portal randkowy? Co i z kim się na nim robi? Najlepiej jest zawsze sprawdzić na własnej skórze i z takiego założenia wychodzi wiele osób posiadających konta w serwisach randkowych online. Nie mieli jakiegoś konkretnego celu – po prostu byli ciekawi.

Łechtamy swoje ego

Jest to powód głównie pań, które uwielbiają zwracać na siebie uwagę, ale panowie wcale nie bywają na tym polu gorsi. Kiedy wrzucamy atrakcyjne zdjęcie, a potem odzywa się do nas mnóstwo osób, czujemy się z tym bardzo dobrze. Ba, jeśli spojrzeć na inne wycinki Internetu, to zjawisko ma dzisiaj skalę przemysłową.

Szybka przygoda

Wszyscy jesteśmy ludźmi i nic co ludzkie, nie jest nam obce. Dlatego część z nas w ogóle nie ukrywa, że na portalach randkowych interesuje ich głównie seks. Istnieją specjalne serwisy, które skupiają się właśnie na takich użytkownikach, ale portale ogólne też często są wykorzystywane w taki sposób.

Szukamy kogoś na zawsze

Portale randkowe wyrosły z drukowanych serwisów matrymonialnych i początkowo miały właśnie taki charakter, czyli jak najszybciej przed ołtarz. Cały czas jest to główna motywacja sporej części użytkowników.

Flirt jest przyjemny

Lubimy flirtować. Czy naprawdę trzeba dopisywać do tego jakąś filozofię?

Poznajemy nowych ludzi

Portale randkowe to przede wszystkim poznawanie nowych ludzi. Wiele osób nie nastawia się na cele matrymonialne, tylko chce dobrze spędzać czas z ciekawymi osobami. Portale bardziej tematyczne niż randkowe też już dzisiaj istnieją i mają całkiem wysoką skuteczność matrymonialną. Ten powód jest też często spotykany u ludzi za granicą, którzy chcieliby poznać na obczyźnie kogoś „normalnego”.

Motyw finansowy…

Nie można ukrywać, że niektóre osoby mają też motywy czysto finansowe. Nic się nie dzieje, jeśli jest to kwestia stabilizacji życiowej. Gorzej, jeśli ktoś ma podejście czysto merkantylne do siebie i miłości.