Miłość I Związek

Czy miłość przez Internet to nie krok za daleko?

Internet przenika dzisiaj wszystkie aspekty naszego życia. Początkowo nic tego nie zapowiadało, ponieważ Internet stworzyli akademicy, którzy po prostu chcieli się wygodniej wymieniać informacjami. Z czasem Internet zaczął nabierać charakteru coraz bardziej społecznościowego i powoli stawało się oczywiste, że także uczucia wyższe będą tym, czego zaczniemy szukać w sieci.

Społecznościowy charakter Internetu

Internet jest przede wszystkim miejscem spotkań. Czasami są to spotkania bierne, kiedy zwyczajnie korzystamy z zamieszczonych treści na stronach internetowych, ale znacznie częściej wchodzimy w interakcje z innymi ludźmi.

Dowiadujemy się czegoś od nich, dyskutujemy z nimi, wymieniamy się doświadczeniami, a czasami nawet się kłócimy. Najczęściej wciąż są to spotkania związane z zainteresowaniami czy konkretnymi problemami, ale coraz większy jest udział spotkań mających na celu właśnie same spotkania.

Nowy sposób na poznanie się

Poznawanie się w ogóle to bardzo ciekawy temat. Kiedyś, w czasach naszych rodziców i dziadków, znajomości tworzone przez Internet nie były jeszcze nawet w świecie wyobraźni. Pojawiały się za to klasyczne opowieści o tym, jak tata poznał mamę.

Czasami była to typowa znajomość poprzez przyjaciół lub współpracowników, kiedy dwie grupy znajomych się spotkały i nastąpiło zderzenie dwóch interesujących dla siebie nawzajem osób. Czasami w trakcie pracy poznawaliśmy kogoś irytującego, kto jednak w swoim zachowaniu był też uroczy i atrakcyjny, co zaprowadziło nas do kolejnych spotkań. Jeszcze kiedy indziej siedzieliśmy obok siebie na auli w czasie wykładów lub walczyliśmy w sklepie o ostatni słoiczek oliwek z czosnkiem do sałatki.

Spotkania tego typu były bardziej lub mniej przypadkowe. W Internecie przypadkowości jest mniej.

Nigdy nie mów nigdy

Naszym problemem z portalami randkowymi i ogólnie poznawaniem się w Internecie jest to, że jeśli logujemy się w takim serwisie, nawet jeśli nie ma typowego szyldu matrymonialnego, w sposób bezpośredni deklarujemy nasze zainteresowanie związkiem.

Jest to przełamanie pewnego tabu, ponieważ wszystkie klasyczne historie oferują miłość niejako przy okazji. Co ciekawe, w Internecie bardzo często też to wygląda bardzo podobnie, ponieważ nie zakładamy, że pierwsza osoba z brzegu zostanie naszym mężem czy żoną. Wiele znajomości rozwija się powoli i rozpoczyna właśnie od wspólnych zainteresowań czy pomysłów na spędzanie czasu.