Rolnik Szuka Żony

Portale randkowe stworzone z myślą o rolnikach

Kiedy zaczynamy myśleć, że w świecie internetowej miłości widzieliśmy już wszystko i nic nie może nas zaskoczyć, jest to najczęściej sygnał, że za moment odkryjemy może nie coś bardzo rewolucyjnego, ale na pewno coś niespodziewanego. Jednym z takich odkryć w ostatnim czasie są portale randkowe dla rolników.

Portale profilowane to nic nadzwyczajnego

Warto zacząć od tego, że serwisy randkowe dla osób o dość mocno lub po prostu wyraźnie i zdecydowanie nakreślonym profilu nie są niczym nadzwyczajnym i są z nami już naprawdę od bardzo dawna. Jeśli sięgnąć pamięcią do czasów sprzed Internetu, można mówić o profilowaniu typowo matrymonialnym. Potem pojawiły się miejsca, gdzie randka internetowa była tylko krótkim wstępem do jeszcze krótszej, ale za to bardzo burzliwej znajomości erotycznej.

Później, kiedy rynek serwisów randkowych trochę bardziej się ucywilizował, zaczęły pojawiać się specjalne miejsca dla katolików traktujących swoje przesądy bardzo poważne, powstały portale dla osób samotnie wychowujących dzieci, pojawiły się miejsca dla homoseksualistów czy ludzi uważanych do niedawna za zbyt starych, by szukać miłości. Czy obecność rolników jako osobnej grupy może naprawdę tak szokować?

Rolnik szuka żony

Co ciekawe, takie portale bardzo często przyjmują formę dość sztampowego mechanizmu, w którym to pojawia się rolnik ze swoim gospodarstwem lub z perspektywami jego odziedziczenia i to on jest celem, do zdobycia którego należy dążyć.

Jest to poniekąd odwrócenie sytuacji z reszty świata randek online, gdzie to na kobiety polują całe stada mężczyzn. Taka zmiana paradygmatu spowodowana jest tym, że życie na wsi ma trochę inny charakter niż ten, do którego w ostatnich latach aspirujemy. Można by dodać, że aspirujemy do niego poniekąd z przyzwyczajenia.

Portal randkowy dla rolników

Portal randkowy dla rolników mówi nam jasno, że jest to miejsce dla osób, które nie będą się nudziły tym, że życie na wsi ma swój rytm, nie ma szans na urlop od karmienia zwierząt, a żniw nie da się przełożyć na przyszły miesiąc. Jasno powiedziane jest też to, że wyrwanie chłopaka ze wsi nie będzie oznaczało ucieczki z nim do miasta.

Jeśli popatrzeć na mechanizm takich portali z pewnego dystansu, nie ma w nich nic bardziej niezwykłego niż na portalach, gdzie spotykają się osoby z miejsca mówiące o posiadaniu dzieci. Tutaj wszyscy wiedzą, czego chcą i szukają pary, z którą to osiągną.