Miłość I Związek

Internet – nową drogą do poznania miłości

Poszukiwanie miłości to prawdopodobnie najbardziej uniwersalna i powszechna skłonność ludzi niezależnie od czasów, kultury czy szerokości geograficznej, pod którą żyją.

Chociaż oczywiście miłość może mieć bardzo rożne oblicza i czasami szukamy po prostu kogoś na jeden wieczór, kiedy indziej czujemy się samotni, a jeszcze w innych wypadkach decydujemy, że już czas na ustatkowanie się, to już same randki są wartością samą w sobie.

O randkach mówimy w momencie, kiedy dwoje osób spotyka się nie tyle w celu zrobienia czegoś razem, ale przede wszystkim dla siebie nawzajem. Takie spotkanie to znakomita okazja do poznania się i nie zwracając uwagi na konkretne zdarzenia w czasie spotkania, dla ułatwiania randkami będziemy nazywać całą taką kategorię.

Internet wkracza do gry

Ostatnia dekada to czas coraz dynamiczniejszego przenoszenia się naszego codziennego życia na niwę internetową. Zakupy, załatwianie spraw w urzędach, edukacja i wreszcie tez poszukiwanie miłości, do niedawna rzeczy robione typowo w tak zwanym realu, dzisiaj przenoszą się do rzeczywistości wirtualnej. I jak to zawsze bywa w tego typu kwestiach, pojawia się organizacja.

Taka organizacją randkowania w Internecie są oczywiście portale randkowe. Ich komercyjne wersje powstały w oparciu o prostą zasadę: administracja przygotowuje wygodne warunki dla swoich użytkowników do umawiania się na randki, a użytkownicy płacą w zamian za dostęp do serwisu abonament.

Jest to bardzo dobre, ale nie pozbawione wad rozwiązanie. Z czasem na jego kanwie powstały darmowe randki w Internecie, czyli portale, gdzie można rejestrować się za darmo.

Darmowe randki

Darmowe randki w Internecie istniały od początku działania sieci, bo wystarczy spotkać się gdziekolwiek, by zacząć flirt. Specjalnie przygotowane do tego niekomercyjne portale randkowe są oczywiście dużo lepsze, ponieważ gromadzą wiele osób o podobnym celu, pozwalają na zapewnienie sobie odpowiedniej dozy anonimowości, a także oferują masę wygodnych funkcji.

Taki portal to swoiste biuro matrymonialne, gdzie zamieszczamy swoje ogłoszenie, ale także platforma do wymieniania się zdjęciami czy pisania do siebie bezpośrednio znajomości.

Nawet jeśli niektóre funkcje portalu są zablokowane i dostępne tylko dla płatnych użytkowników, podstawowe funkcje są dostępne zawsze bez żadnych istotnych ograniczeń, dzięki czemu bez żadnego ryzyka można wejść i sprawdzić, co portal nam oferuje.