Rolnik Szuka Żony

Proste wskazówki dla szukających miłości

Życie singla nie jest złe, ale dla większości z nas przychodzi moment, w którym decydujemy się na poszukanie sobie drugiej osoby. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste i nagle spod ziemi wyrasta nam masa pytań oraz wątpliwości.

Jak to jest, że innym udało się już dawno, a u nas wciąż poszuka? Gdzie i jak szukać? Kogo szukać? Nie ma oczywiście krótkich i prostych odpowiedzi uniwersalnych na każde pytanie, ale opierając się na doświadczeniach osób, które już sobie z problemem poradziły, można przygotować kilka bardzo użytecznych wskazówek. Oto one.

  • Miej pewność, czego szukasz

Decyzja o zakończeniu życia singla może oznaczać bardzo wiele. Część osób myśli o ślubie i dzieciach, ale część szuka jedynie przyjaźni lub przygody, a jeszcze inni są po prostu znudzeni i sami nie wiedzą, czego chcą. Przed wyruszeniem na łowy naprawdę trzeba wiedzieć, czego szukamy, bo jeśli chcemy miłości, a wyjdziemy z założenia, że przeciwieństwa się przyciągają, po burzliwych przygodach szybko pozostanie tylko pustka.

  • Przygotuj się na inwestycję

Każdy związek to inwestycja i trzeba zapomnieć o robieniu rachunków tylko pod siebie. Nie chodzi oczywiście tylko o pieniądze, ale pamiętajmy, że jak idziemy razem do kina, bilety nie będą darmowe. Będziemy musieli też znaleźć w naszym życiu czas na drugą osobę, a do tego przygotować się na sytuację, w której pierwsza czy druga inwestycja okażą się nietrafione. Trzeba też wreszcie zainwestować emocjonalnie, ponieważ nie da się budować związku cały czas pozostając na dystans. Otworzenie się to także inwestycja. Do tego ryzykowna.

  • Znaj swoją wartość

Związek tworzy dwoje ludzi. Nie da się zbudować związku w oparciu na drugiej osobie czy w pozycji służebnej do niej. Przez poszukiwanie drugiej połowy poznaj dobrze swoją połowę i naucz się jej doceniać.

  • Upewnij się, że jesteś gotowy/gotowa

Stworzenie związku to zadanie dla dorosłej osoby, która nie chce już po prostu szukać i kosztować wszystkiego dookoła. Jeśli boisz się uwiązania i ograniczenia, spróbuj najpierw tych rzecz, które potem mogą się stać dla ciebie niedostępne i dopiero wtedy bierz się za związek.

  • Oprzyj się na przyjaciołach

Bardzo dobrze jest, kiedy w twoim życiu są osoby, na których możesz polegać i które mogą zapewnić ci wsparcie w czasie poszukiwania miłości. Nawet jeśli tylko miałoby to być tak zwane wsparcie moralne. Ale i spotkania w czwórkę są znakomitymi pomysłami.