Lifestyle

Randki w sieci

Cały czas jeszcze na randki w sieci wiele osób patrzy podejrzliwie, a właściwie należałoby powiedzieć, że modne jest powtarzanie sceptycznych opinii na ich temat. Jest to kwestia mody, a nie praktyki, bo jeśli popatrzmy na statystyki, z miejsca się zorientujemy, z jak powszechnym zjawiskiem mamy tutaj do czynienia.

Przełam pierwsze lody…

Randki internetowe dają nam naprawdę dużo i nie chodzi jedynie o wygodę wyruszania w świat z domowego zacisza. Randki internetowe pozwalają nam dużo łatwiej i szybciej przełamywać pierwsze lody, wydajemy się bardziej atrakcyjni, a do tego często jesteśmy stanie uwolnić się od nerwów i nieśmiałości, przez co nasze internetowe kontakty są o wiele bardziej otwarte, przez co także bywają bardziej owocne.

Sporo osób mających tendencję do przedstawiania się na co dzień w sposób wyidealizowany jest w stanie bardziej się otworzyć w sieci, ponieważ odległość sprawia, że nie czujemy się ani skrępowani, ani wystraszeni. To bardzo pomaga.

Randki internetowe

Gdyby prawdą była najczęściej powtarzana opinia, że randki internetowe są randkami dla osób nieśmiałych i w jakiś sposób społecznie nieprzystosowanych, portale randkowe świeciłyby pewnie pustkami. Najczęściej decyzja o rejestracji na portalu randkowym podyktowana jest ciekawością lub po prostu chęcią wypłynięcia na szersze wody, poza krąg najbliższych przyjaciół i znajomych.

W Internecie można spotkać nowych ludzi, z którymi może nawet mijamy się na co dzień na ulicy, ale nie przyjdzie nam nawet na myśl, by się zatrzymać i porozmawiać. Dzięki randkom internetowym istnieje szansa poznania osób podobnych do nas, wyselekcjonowania potencjalnie ciekawych partnerów, co w klasycznym podejściu jest bardzo trudne i czasochłonne.

Randki internetowe i stałe związki

Co więcej, randki internetowe coraz częściej kończą się na ślubnym kobiercu. Okazuje się bowiem, że stanowią one wygodny wstęp do jak najbardziej klasycznej znajomości i internetowy flirt czy wymiana fotografii bynajmniej nie jest szczytem tego, na co można liczyć.

W czasie internetowej rozmowy bardziej się otwieramy, częściej rozmawiamy na poważnie i nie dajemy się tak łatwo zwieść prostemu zauroczeniu, które szybko mija. Nie jest oczywiście tak, że pierwsza osoba, z którą zaczniemy pisać, będzie naszym przyszłym mężem czy zostanie naszą żoną, ale szansa na znalezienie kogoś, kto będzie do nas naprawdę dobrze dopasowany, jest w Internecie bardzo duża.